Kategorie pytań



Pytanie:

Pytanie: Rozwiązane
katarzis1978

biegunka u dziecka po antybiotyku zdarzyło wam się?

Pyta: katarzis1978  |  Dodane: 19 lutego 2011  |  Ilość odpowiedzi: 9



Od wczoraj podaję rocznemu synkowi antybiotyk ( zapalenie ucha) i dziś dostał po nim biegunki.Nie wiem co robić- podawać dalej antybiotyk i walczyć z biegunką czy odstawić lek bierze augmentin) .Może macie jakieś doświadczenie w tej sprawie?


0
obserwuj pytanie  |  drukuj  | 
Dodaj do:

Najlepsza odpowiedź wybrana przez użytkowników

kamileczkaa

Odpowiada: kamileczkaa
Dodana: 19 lutego 2011


Mój syn miał anginę,dostał antybiotyk zaczęła mu się biegunka gorączka ledwo co schodziła poszłam do lekarza przepisał inny antybiotyk a mały dalej miał biegunkę. Okazało się że złapał rotawirusa..



Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
❤Madzia Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ❤ 19 lutego 2011 ❤Madzia Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ❤ napisała:

Oooo...no naprawdę :(((


Pozostałe odpowiedzi:

monika300473

Odpowiada: monika300473
Dodana: 20 lutego 2011


Moje dziecko przy antybiotykoterapii dostało Dicoflor 30 dla niemowląt i dzieci.Osobiście uważam ,że to najlepszy lek.Nie zawiera białek mleka krowiego i glutenu, więc dla alergików to super rzecz.



Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
katarzis1978 20 lutego 2011 katarzis1978 napisała:

mały bierze osłonowo dicoflor ale dziś jest lepiej biegunka minęła


zgłoś
monika300473 21 lutego 2011 monika300473 napisała:

To cieszę się,że maleństwo ma się lepiej.A wszystkie leki muszą mieć czas żeby zadziałać z tymi osłonowymi to troszkę trzeba poczekać.Pozdrawiam.


kamilka06872

Odpowiada: kamilka06872
Dodana: 20 lutego 2011


Na pewno sama nie odstawiaj antybiotyku, podaj probiotyki na osłonę przy antybiotyku to konieczność. Jak lekarz nie powiedział sama kup. Moja córka miała zapalenie ucha i nie miała antybiotyku jedynie kropelki po których na drugi dzień ból znikł.



Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


kathiee

Odpowiada: kathiee
Dodana: 20 lutego 2011


A masz jakiś lek osłonowy np. Dicoflor? lekarz powinien przepisac rpzy antybiotyku..



Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


❁Sylwia ;)❁

Odpowiada: ❁Sylwia ;)❁
Dodana: 20 lutego 2011


Na pewno nie możesz odstawić antybiotyku!lekarz powinien przepisać Ci też probiotyk i on złagadza też skutki biegunki ale jeśli nie masz to podaj smecte.



Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Konto usunięte

Odpowiada: Konto usunięte
Dodana: 19 lutego 2011


To napewno od antybiotyku ale nie odstawiaj. Najważniejsze zebyś podawała probiotyki. Ja w takiej sytuacji zwiekszałam dawke o jedną i udawało mi się ta biegunkę powstrzymać albo zmniejszyć. Smecta też jest dobrym lekiem. Nifuroksazyd też dobrze działa ale jest na receptę.



Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


nokiac3

Odpowiada: nokiac3
Dodana: 19 lutego 2011


Biegunka jest dość częstą przypadłością u dzieci podczas brania antybiotku. Tego leku absolutnie nie wolno odstawiać samemu. Bo dojdzie do jeszcze silniejszego zapalenia ucha.
Jedź do szpitala na Izbę Przyjęć.
Jeśli nie pojedziesz, podaj dziecku Nifuroksazyd w syropie dla dzieci. Może w aptece sprzedadzą bez recepty. Dla dorosłych kupsz bez świstka, dla dzieci nie wiem.
Pilnuj, zeby dziecko się nie odparzyło. Wietrz, przewijaj,zaglądaj jak tylko możesz.
Dużo picia, przegotwanej wody. Żadnych soków, surowych owoców. Zaparz siemię lniane, tak długo aż będą gluty. I podawaj po łyżeczce- dwie.
Smecta - zadziała, o ile Twoje dziecko tego nie ypkuje lub nie zwymiotuje.
Do miłego!!



Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


J-IKA

Odpowiada: J-IKA
Dodana: 19 lutego 2011


Istotne, czy to biegunka, czy po prostu luźniejsza kupka ? Mój synek brał augmentin, miał luźniejszą kupkę (ale nie były one częstsze niż dotąd). Po antybiotyki (m.in.) kupka może zmienić kolor na zielonkawy również. Jeśli masz możliwość, zadzwoń do jakiegoś lekarza pediatry i podpytaj. Ja zazwyczaj tak konsultuję (mam nr do pediatry przyjmującej prywatnie i w razie czego po prostu dzwonię bez względu na godzinę praktycznie ;) ).



Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


❤Madzia Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ❤

Odpowiada: ❤Madzia Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ❤
Dodana: 19 lutego 2011


Antybiotyku nie wolno tak samemu z siebie odstawiać...nie wiem jakie są środki w Polsce na biegunkę,ale słyszałam o Smekcie...podaj małemu,bo rozwolnienie na pewno jest skutkiem leku.



Komentarze moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto